Naprawa i wymiana szyb samochodowych Dzierżoniów — jak przebiega?

szyby samochodowe

Niektóre uszkodzenia szyb w samochodzie, tj. punktowe odpryski czy też powierzchniowe rysy, można spróbować naprawić. Może się jednak zdarzyć, że dojdzie do pęknięcia np. w efekcie uderzenia kamieniem lub w wyniku kolizji i wówczas konieczna jest wymiana szyb samochodowych w Dzierżoniowie. Poniżej przedstawiamy cenne wskazówki i opisujemy, jak przebiega wymiana szyb w pojeździe.

W jaki sposób wybrać szybę samochodową na wymianę?

Nową szybę do samochodu najlepiej wybrać taką, jaka była zamontowana fabrycznie. Ważne, aby  odpowiadała ona oryginalnej specyfikacji producenta. Tylko wtedy zachowamy te same właściwości, a szyba będzie gwarantowała optymalny komfort i bezpieczeństwo. Nie warto decydować się na zakup używanej szyby samochodowej. W efekcie wcześniejszego użytkowania może ona być już zmatowiona, a także posiadać rysy i inne defekty.

Cena zakupu nowej szyby samochodowej wynosi od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od producenta. Chcąc wybrać jednak dobrą szybę, nie musimy się decydować na zakup tej najdroższej. Ważne, aby producent posiadał certyfikat ISO/TS 16949"2002. To znak jakości, który jest potwierdzeniem spełnienia rygorystycznych wymogów, stawianych przez koncerny motoryzacyjne. Należy unikać zakupu najtańszych zamienników szyb bez certyfikacji.

Jak przebiega proces wymiany szyby w Dzierżoniowie?

Wymiana szyby polega na demontażu elementów związanych z szybą, wycięciu uszkodzonej szyby, wklejeniu nowej i ponownym montażu elementów zewnętrznych. Jest to proces skomplikowany i wymaga użycia odpowiednich narzędzi oraz środków chemicznych. Oto poszczególne kroki:

KROK 1

Wypełnienie karty pracy, dobór odpowiedniej szyby, sprawdzenie jej kompletności i braku ewentualnych uszkodzeń.

KROK 2

Przygotowanie samochodu — zabezpieczenie wnętrza pokrowcami.

KROK 3

Demontaż wycieraczek, uszczelek, klipsów, ramion wycieraczek, a także lusterka wewnętrznego, kamer i sensorów.

KROK 4

Wycięcie szyby i jej usunięcie przy użyciu linki stalowej lub specjalnych noży — ręcznych, pneumatycznych bądź elektrycznych.

KROK 5

Przygotowanie powierzchni otworu — oczyszczenie z resztek starego kleju oraz ewentualnej korozji. Przy okazji wykonuje się dokładne odkurzenie okolic deski rozdzielczej, gdyż w tej chwili jest ułatwiony dostęp.

KROK 6

Po upływie około 10 minut, gdy preparaty chemiczne odparują, następuje nałożenie warstwy nowego kleju.

KROK 7

Instalacja nowej szyby. Na okres około 30 minut nakłada się taśmę klejącą w celu zabezpieczenia szyby. W trakcie schnięcia ponownie montowane są usunięte wcześniej elementy, a następnie testowane są sensory deszczu i światła oraz wycieraczki.

UWAGA: proces wiązania kleju trwa kilka dni, dlatego przez jakiś czas po montażu szyby samochodowej zaleca się zachowywać ostrożność podczas użytkowania pojazdu.

Czy wymiany szyby samochodowej można dokonać samemu?

Posiadając odpowiednią wiedzę i narzędzia, można spróbować samodzielnie wymienić uszkodzoną szybę. Należy jednak mieć świadomość, że nieprawidłowy montaż szyby może prowadzić do powstawania przecieków, a nawet pęknięć nowej szyby. Lepszą opcją jest skorzystanie z usług specjalistycznego warsztatu w Dzierżoniowie z odpowiednim doświadczeniem. Poszukaj serwisu w Twojej okolicy, który świadczy usługi z zakresu montażu szyb samochodowych zarówno przednich, jak i tylnych, a jednocześnie oferuje szeroki asortyment szyb i udziela gwarancji na wykonane usługi.

Naprawa szyb samochodowych w Dzierżoniowie — usługa w serwisie

Nie zawsze szyba wymaga wymiany na nową. Jeśli uszkodzenie szyby czołowej, bocznej lub tylnej jest niewielkie, każdy doświadczony warsztat poleca wykonanie jej naprawy. Zaczyna się od starannego oczyszczenia szyby, zwracając szczególną uwagę na odłamki szkła. Następnie usuwa się powietrze z miejsca pęknięcia i wstrzykuje się przezroczystą żywicę. Po jej wyschnięciu powierzchnia szyby jest polerowana, a pęknięcie staje się niemal niewidoczne.

Przyciemnianie szyb samochodowych w Dzierżoniowie

Wielu kierowców decyduje się na przyciemnianie szyb w Dzierżoniowie. Istnieje wiele metod, ale najpopularniejszą jest zastosowanie specjalnej folii. Dokładną aplikację, zwłaszcza na krawędzi szyby, gwarantuje przyciemnianie inwazyjne i w tym przypadku konieczny jest demontaż szyby, następnie okleja się ją folią i montuje ponownie.

Istnieje również bezinwazyjna metoda przyciemniania, polegająca na zainstalowaniu folii od wewnętrznej strony. Jest to wygodny sposób, ale nie we wszystkich samochodach można go zastosować, zwłaszcza w przypadku starszych modeli.

Regeneracja i wymiana auto szyby w Dzierżoniowie — podsumowanie

Regeneracją i wymianą szyb samochodowych w Dzierżoniowie zajmuje się wiele warsztatów, jednak zanim się tam udamy, warto poznać opinie o poszczególnych serwisach. Zachęcamy, aby zdecydować się na skorzystanie z usług warsztatu z szeroką ofertą, w którym swoją pracę wykonują doświadczeni fachowcy. Tylko tam zostaniemy kompleksowo i mile obsłużeni, otrzymując usługi wysokiej jakości, a przede wszystkim skuteczną naprawę lub wymianę szyby samochodowej w Dzierżoniowie.